Главная » 2012 » Квітень » 22 » 22 квітня - День Землі

22 квітня - День Землі

11:22:59
22 квітня - День Землі
День Землі (англ. Earth Day) — назва, яку використовують щодо різних заходів, що їх проводять навесні з метою спонукати людей бути уважнішими до тендітного і вразливого довкілля планети Земля.

День Землі — громадянська ініціатива, відкрита для приєднання будь-яких людей, груп і організацій.


Перша «одноразова» акція цього дня пройшла 1970 року в США. Її успіх окрилив організаторів, і з того часу святкування стало регулярним. Відомий американський політик і активіст сенатор Гайлорд Нельсон створив групу зі студентів під керівництвом Денніса Хайеса (студента Гарварду). Оскільки це був час активних студентських рухів, ініціатива привернула до себе багато уваги.

Попри те, що сенатор і його «штаб» не мали ні часу, ні ресурсів для організації справді масових заходів, вони відбувалися (як, наприклад, 20-мільйонна демонстрація і приєднання до проекту сотень шкіл). Як казав Г.Нельсон, «День Землі організовував себе сам».

1971 року, завдяки успіху першого Дня, сенатор Нельсон проголосив «Тиждень Землі» (3-й тиждень квітня) як щорічну подію, яка стала дуже популярною серед населення США.

На хвилі громадської та політичної активності, пробудженої Днем Землі, у США було прийнято багато законів і актів, що стосуються охорони довкілля (наприклад, Акт про чисте повітря).

У більшості країн політики ігнорують День Землі. У 2009 р. Генеральна Асамблея ООН проголосила Міжнародний день Матері-Землі, постановивши відзначати його 22 квітня.

(За матеріалами wikipedia.org)
Просмотров: 716 | Добавил: eR-man | Теги: День Матері-Землі, Earth Day, довкілля, День Землі, ініціатива, 22 квітня, Земля | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 1
1 Lavanya   (03.06.2012 21:14:41)
You saved me a lot of hssale just now.

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]