Піші прогулянки Карпатами: на що потрібно звернути увагу
Опубликовал eR-man 08.09.2011 в 09:19:00 Статті
Карпати - специфічні гори, з досить пологим рельєфом і доволі доступними вершинами. Тим не менше вони відносяться до числа самих диких гір у Європі. Тут ще зовсім не модернізовані туристичні маршрути. Відсутні сучасні кемпінги, трамваї та інша інфраструктура типових європейських заповідників і національних парків. 
 

Українські Карпати поєднують у собі бурхливі річки, красиві озера, пологі гірські схили, сонячні полонини, багата історія краю можуть задовольнити смаки будь-якого туриста. У Карпатах можна прокласти маршрути від найпростіших до ІІ категорії складності. Тут зустрічаються ділянки з великим перепадом висот, скельним рельєфом, складним орієнтуванням, водними перепонами. (Далі...)  

Читать полностю
Камянець-Подільський очима школяра
Опубликовал Філософ 29.08.2011 в 18:07:35 Статті
Кам’янець-Подільський - мальовниче давнє місто, яке лежить над р. Смотрич. У самому місті є багато цікавинок, але перлиною Кам’янця заслужено вважають старовинний замок-фортецю над стрімкими берегами ріки.

Кам'янецька фортеця, фото взято з: (с) fortecia.com

Туди щодня приїжджають сотні туристів, адже вони на власні очі хочуть побачити цю дивовижну прадавню споруду. В основі замку закладено 10 башт: Папська (Кармелюкова), Ковпак, Тенчинська, Ляська (Біла), Західна, Нова (Велика), Режанка, Комендантська, Лянц-Коронська та Нова Східна (Чорна) вежі. (Далі...)  
Читать полностю
Кременець – "Тернопільська Швейцарія"
Опубликовал eR-man 29.08.2011 в 13:16:37 Статті
В Україні чимало місць, котрі приваблюють унікальними пам’ятками та чудовою природою, однак більшість із них поки що невідомі потенційним туристам. Серед них і Кременець, де свята так і хочеться відзначати (edit. by eR-man) сієстою з лицарями на Замковій горі. Втім, нині про це містечко та його героїв знають зовсім небагато українців. Кременець та г. Бона на поштівці 1917 р., (с) art.lutsk.ua

Кременець, або по-давньому «Крем’янець», розташований між пагорбами Кременецьких гір, які є залишками Сарматського моря. Вони зненацька виростають на південній Волині перед очима здивованих подорожніх серед чистої рівнини, незалежно від того, звідки ви прибули – з Тернополя, Дубна чи Шумська. Після будь-якого із цих міст Кременець зачудовує несподіваною зміною клімату: якщо в Кременці сонце, за містом уже дощ, і навпаки. Температура повітря тут завжди вища, ніж на навколишній території. А ще дивує розміреністю життя кременчан, які вперто закидають свої помешкання поближче до сонця й улюблених вершин. (Далі...)
Читать полностю
Івано-Франківськ / Станіславів, або Маленьке місто мрії
Опубликовал eR-man 16.08.2011 в 20:50:04 Статті
Бувають такі міста, в які ти закохуєшся з самого сходження на перон. Ти ніби відчуваєш запах міста, те, чим воно живе, його енергетику. Коли вперше потрапляєш в Івано-Франківськ, дійсно закохуєшся, особливо, коли проходиш через вокзал і бачиш саму його споруду, яка побудована ще в 1899 році.Колегіальний костел Пресвятої Діви Марії, фото з (с) sumno.com

Чомусь, зазвичай, більшість міст, в які потрапляєш вперше зустрічають дощем, чи дуже хмарною погодою. Здається, що вони випробовують, показуються такими, якими є, без усіляких прикрас сонячного світла, чи відбивання променів від дахів церков та соборів. На перший погляд здається, що у цьому місті все маленьке. Вулиці набагато вужчі, ніж ті, до яких ми звикла, усі кафе і кнайпи розраховані приблизно на 20 людей, магазинчики мають лише один невеличний зал. (Далі...)  
Читать полностю
Туристичні походи як стиль життя
Опубликовал Li-radyga 14.07.2011 в 22:46:13 Статті
В поході... (с) traveller.com.ua

Одного разу я сходив в туристичний похід ... І, повернувшись додому зрозумів, що я стільки згаяв у своєму житті... Пляжний відпочинок став нецікавий зовсім. Тепер у відпустку, або в вихідні тільки з наметом, в гори, на море, на озеро. Знайшлися в результаті і друзі, і компанія, з якими можна кудись поїхати. Тепер мені зовсім не зрозуміло, як може бути цікаво лежати "тюленем" тиждень на пляжі, посмоктуючи пиво. Я ніби теж не фанат тягання наплічника, тому ходжу без фанатизму. Але в мене-то природа, естетика, ліси, чисті вода і повітря, а у пляжників що? Кафе, та бари. Але гаразд, тут, як кажуть, кожному своє. Хоча спочатку, мені теж був абсолютно незрозумілий цей «вид людей» - туристи. Як так можна без зручностей, та з важкою ношею за спиною? Але варто було тільки спробувати... і все. (Далі...
Читать полностю
Готелі Борщівщини
Опубликовал eR-man 28.05.2011 в 10:16:47 Статті
Борщів - районний центр Тернопільської області, розташований на південному сході краю, на лівому березі річки Нічлава - притоки Дністра. Останнім часом Борщівщина зайняла чільне місце у двох туристичних маршрутах – тур по тернопільських замках і тур у Кам’янець-Подільський. І зайняла по праву, адже на території району багато пам’яток вартих уваги. Проблемою є лише слабка інфраструктура – мала кількість готелів і погані дороги.


У довоєнні польські часи в Борщові готелів "було відразу три: Лібстера, Фрідмана та Коппеля. Покій коштував від 3 злотих. Був і ресторан, як же без нього, хазяїном закладу був якийсь Фуглевич.." [(с)castles.com.ua] (Далі...)
Читать полностю
Транспорт у Тернополі в кінці 1920-х років
Опубликовал eR-man 26.05.2011 в 16:33:00 Статті
Тарнополь - воєводське місто з населенням 35.000 мешканців. Вокзал (Dworzec kolejowy) розташований у самому місті, відновлений після війни. Має великі зали очікування (poczekalnie) та ресторан (restaurację).


Вузлова станція, поїзди у напрямку Львова, Підволочиська, Збаража, Скалата і Гримайлова, Копичинець, Ходорова. Камера для багажу (przechowalnia bagaży) на залізничній станції. (Далі...)  
Читать полностю
Готелі Почаєва
Опубликовал eR-man 15.03.2011 в 16:08:54 Довідкова інформація


Почаївська Лавра з висоти польоту (фото з (с) sliceyphysics.uaforums.net)

Почаїв - місто у Кременецькому районі на півночі Тернопільщини, відоме, насамперед, завдяки Почаївській Лаврі - найбільшій православній святині Волині. Це - одне з величних в Україні місць прощі на 5 серпня - Почаївської Божої матері, Успіння Пресвятої Богородиці (28 серпня) і преподобного Йова (10 вересня) та ін. (Далі...)
Читать полностю
Чому люди подорожують?
Опубликовал Li-radyga 06.03.2011 в 01:30:56 Статті
Жоден мандрівник не знає, коли він повернеться з мандрів...
(академік Євгена Лазаренко, 1970 р.)

Ви не замислювалися, чому люди подорожують, чому намагаються провести відпустку не вдома, намагаються поїхати куди-небудь?

Мандрівники, Чорногора, липень 2011, (с) eR-man. Nichvydy TEAM

Крім банальних причин: втекти від метушні, змінити картинку перед очима, побачити чергову прадавню руїну, є ще й глибші причини, але про це пізніше. Зрозуміло, що зміна оточення теж річ корисна - нові враження, емоції і все таке. Адже кажуть, щоб прийняти вірне рішення, потрібно на якийсь час відволіктися від досягнення поставленого завдання і зайнятися чимось іншим. А де, як не в подорожі, ми можемо повністю переключити увагу на щось абсолютно нове і для нас незвичне? (Далі...)
Читать полностю
Агрооселі Тернопільщини
Опубликовал eR-man 24.02.2011 в 11:00:55 Статті
Агрооселя – це житлове приміщення, яке знаходиться в сільській місцевості, містить не більше п'яти кімнат, пристосованих для проживання туристів і належить на правах приватної власності господарю, який займається сільськогосподарською діяльністю або зайнятий у сфері обслуговування чи соціальній сфері села.На Тернопільщині доволі активно розвивається сільський (зелений) туризм, діє близько сорока агроосель (агросадиб), зацікавлених приймати туристів у сільській місцевості. Водночас недостатність законодавчого регулювання розвитку такого виду туризму гальмує його розвиток. (Далі...)
Читать полностю