Неділя
19.05.2024
14:16:19
Рідною мовою
Форма входу
Калєндар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Пошук

Користувальницький пошук
Теґи

Aenean elementum facilisis

Словник карпатських назв

Топоніміка ...</a></p>  <p><a href=Читать

Aenean elementum facilisis

Про майбутнє...

Вірус...Читать

Aenean elementum facilisis

Жаргон по-тернопільськи [шматок ТУСи]

В часи, коли Інтернет був лише для "обраних

Читать

Рекляма
Трохи гумору


Найкращі анекдоти щодня!
Надворі
погода Ternopil прогноз погоди на 5 днів

Погода в інших містах
Колєґи
KАРПАТИ.INFO - Все про відпочинок в Kарпатах Українські традиції
Пиши українською Справочник отдыха в Карпатах
Поиск проживания Карпаты Благотворительная организация «СИЯНИЕ НАДЕЖДЫ»
Конюхів

Центр активного відпочинку та спорту
ЕКСТРЕМАЛ

Путешествия и отдых - каталог сайтов
Я радий, що я українець!

Ціла банда колєг
Отримай бонус!

Ви можете отримати Бонус у розмірі 0,01-0,10 WMR на гаманець 1 раз на добу

Гаманець
Код Захисний код

Бонус наданий сервісом www.wmcasher.ru


БІЛЬШЕ БОНУСІВ!
Лічильники
Экстремальный портал VVV.RU
статистика
Счетчик PR и тиц
Виды отдыха Пеший туризм
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

...Мандри...

Поради туристам (продовження)

(на початок...)

Щоб позбутися нежиті, потрібно носоглотку полоскати підсоленою водою.

При вивиху необхідний повний спокій суглобу, холодний компрес. Потім накласти шину і звернутися у лікарню. При переломах необхідно зафіксувати кінцівки шинами з підручних матеріалів. Дати потерпілому таблетку анальгіну.

При порізах, гнійних ранах, інфекційних ураженнях шкіри змазати йодицерином. Процедуру повторити 2 - 3 рази на добу.

Для того щоб зупинити артеріальну кровотечу, потрібно швидко затиснути кровоточну артерію вище рани (ближче до серця), і не менше ніж на півтори години накласти джгут. При венозній кровотечі, потрібно високо підняти кінцівку, а потім накласти пов’язку.

При сонячному або тепловому ударі людина втрачає свідомість. У неї слабкий з перебоями пульс, червоне обличчя, з’являється запаморочення. Потерпілого треба покласти у тінь, голову підняти і змочити холодною водою. Якщо людина при свідомості, то їй дати холодного міцного чаю чи холодної підсоленої води.

При непритомності людину слід покласти на спину так, щоб голова була трохи нижче тулуба, розстебнути одяг, дати понюхати нашатирного спирту.

При носовій кровотечі потерпілого потрібно посадити трохи піднявши голову, на перенісся і лоб покласти холодний компрес. Крила носа затиснути пальцями на 10 - 15 хвилин.

Перша допомога потопаючому. Підпливати до потопаючого треба ззаду і брати його під руки чи за волосся. На березі очистити ніс і рот від піску і, вмостивши потерпілого на своє коліно животом до низу, звільнити шлунок від води, покладіть під плечі щось тверде, щоб голова звисала назад. Якщо потерпілий без свідомості, то робіть штучне дихання і закритий масаж серця.

Коли в людини зненацька зупиняється серце і вона перестає дихати, потрібна негайна допомога. Через 4-5 хвилин після зупинки дихання і серцевої діяльності розвивається кисневе голодування, і в клітинах головного мозку відбуваються незворотні зміни. Тоді врятувати людину практично неможливо. Тому кожен повинен оволодіти навиками штучного дихання і закритого масажу серця. Часто трапляється, що чиєсь життя залежить від того, зуміє чи не зуміє людина, що була поруч, штучно підтримати дихання та кровообіг до прибуття медичної допомоги.

Штучне дихання роблять, коли людина не дихає, масаж серця - якщо воно зупинилось. Коли не прощупується пульс і немає дихання, роблять і штучне дихання, і закритий масаж серця одночасно. Ліпше, якщо допомогу потерпілому надають дві людини. Після 4 - 5 натискань на грудину роблять одне вдування повітря до рота потерпілому. Якщо його щелепу розтиснути не вдається, повітря вдувають в носові ходи. За хвилину роблять 12 - 15 вдувань і приблизно 60 поштовхів на грудину.

Штучне дихання

Швидко відкрийте потерпілому рот і, якщо там є рідина, слина, видаліть їх хустинкою, марлею. Вийміть також вставні зубні протези.

Поклавши людину на спину, розстебніть на ній одяг, максимально відкиньте назад її голову, щоб язик не закрив вхід до гортані.

Затиснувши ніздрі потерпілого, глибоко вдихніть, щільно притисніть свій рот до його відкритого рота (через хустинку) і зі силою вдувайте повітря доти, доки груди потерпілого не почнуть підніматися.

Видихнувши весь свій запас повітря, зробіть глибокий вдих. У цей час у потерпілого пасивно відбувається видих.

Закритий масаж серця

При натисканні на грудину вона зміщується в напрямку до хребта на 3 - 4 сантиметри. Серце при цьому стискається, і кров з нього надходить в артерії.


Потерпілий повинен лежати на землі, на підлозі або дошці. М’яка поверхня “тушить” поштовхи на грудну клітку, і вони не досягають мети.


Вставши збоку, нащупайте нижній край грудини, на два пальці вище покладіть нижню частину долоні, а зверху долоню другої руки під прямим кутом. Пальці не повинні торкатися грудної клітки.


Різкі ритмічні (але не дуже сильні!) натискування роблять, не згинаючи рук у ліктях і допомагаючи собі вагою тулуба. Після кожного поштовху розслабляйте руки, не відриваючи їх від грудини.

 

БОРОТЬБА З ПЕРЕВТОМОЮ В ПОХОДІ

 

На початку мандрівки не можна відразу брати високий темп ходьби. Через перші 20 - 25 хвилин руху необхідно зробити зупинку і перевірити лямки рюкзака, його укладку, якщо потрібно переодягнутись або перевзутись. Далі робити зупинки по 10 - 15 хвилин через кожні 50 хвилин ходьби. Режим походу залежить від рельєфу місцевості, складності шляху, ваги рюкзака, погоди і від фізичного стану кожного учасника групи.

 

Щоб зменшити втомлюваність в мандрівці можна застосовувати адаптогени. Це препарати з женьшеню, китайського лимонника, радіоли рожевої, ехінацеї, часнику та інше. Вони підвищують загальний тонус організму, діють позитивно при розумовій та фізичній перевтомі.

 

Добрі результати дає в поході застосування точкового масажу, чи акупресури. Якщо після довгої ходьби втомились ноги можна застосувати масаж нижчеподаних точок. Потрібні точки для акупресури реагують на різне натискання сильним больовим сигналом. Коли потрібне місце знайдене, кінчиком вказівного чи великого пальця робіть кругові обертання із швидкістю до двох обертів на секунду. Тривалість масажу від однієї до п’яти хвилин.

 

Точковий самомасаж рекомендується після довготривалої ходьби, довгого перебування на ногах і в інших випадках, коли на них було велике навантаження.

 

Кунь-лунь - на кісточці, ззаду зовнішньої кісточки, в борозні між нею і ахіллесовим (п’яточним) сухожиллям.

 

Сін-дзянь - на стопі, на початку впадини між першим і другим пальцями.
Цзу-сань-лі - нижче коліна, трохи зміщена назовні. Щоб знайти її, треба сидячи зігнути ногу в коліні і прижати долонею до колінної чашечки, кінчик середнього пальця покаже, на якій висоті лежить точка, а мізинець - на скільки зміщена вбік. Вона знаходиться біля переднього краю переднього великого гомілкового м’яза.

 

З стомленістю потрібно боротися. Якщо ваші ноги стомилися, натисніть на кожний палець ноги по три рази. Потім подушечкою великого пальця руки по кілька разів натиснути між кістками підйому ноги. Після цього переходьте до натискання на точки зводу ступні (підошвенної поверхні), потім внутрішньої і зовнішньої кісточок і п’яточного (ахіллового) сухожилля.

 

При сильній втомі натискання на звід ступні не тільки знімає стомленість, а й нормалізує функціонування нирок, з якими ця область тісно зв’язана.

 

Якщо дозволяє час, продовжуйте натискати на точки, розташовані на гомілці. Діяти на точки почніть з місця нижче надколінника (колінної чаші), який називається сань-рі або трі-рі. Потім двома великими пальцями діють на точки, розташовані вздовж внутрішнього краю великої гомілкової кістки. Розминання гомілки всіма пальцями усуває загальну втому.

 

Коли діяти за методом шіацу на стегно і пахову зону, це сприяє зберіганню загального тонусу. Рухайтесь до низу, натискаючи по всій довжині м’язів стегна спочатку з середини, а потім ззовні. Потім чотирма пальцями рук натискайте по задніх поверхнях ніг і сідниць.

 

ДЕРЕВО – БІОТЕРАПЕВТ

 

Всяке дерево має своє біополе. По якості дії на людину дерева поділяються на три групи:
Підживлюючі дерева, які підсилюють біополе людини. До них відносяться: дуб, бук, кедр, сосна, вишня, груша, липа, акація, черешня, яблуня, береза.

 

Відсмоктуючі дерева, які знижують активність патологічних процесів в організмі людини. Це - осика, тополя, слива, вільха, верба, ясен, черемуха, глід.

 

Нейтральні дерева, які вирівнюють біополе людини, а також розподіляють застійну біоенергетику. До них відносяться: каштан, клен, ліщина, горобина, туя.

 

В лісі, де ростуть дуби повітря завжди чисте, насичене фітонцидами, тут легко дихається і відпочивається. Заряджаючи нас своєю могутньою позитивною енергією, дуб знімає втому, зцілює і дає свіжі сили.

 

Енергія, яку випромінює береза - м’яка, заспокійлива, сприяє заживленню ран, виразки шлунку, душевних травм.

 

Сосна випромінює сильну імпульсивну енергію, яка є антидепресантом, сприяє підвищенню тонусу та імунітету організму.

 

Спочатку хвора людина повинна бути біля відсмоктуючого дерева, наприклад осики, а потім підійти до дерева донора, наприклад дуб.

 

Для того, щоб взнати, яке дерево “донор” чи “вампір” можна використати такий метод: вирізати фольгу 10 - 15 міліметрів довжини, 2 - 5 міліметрів ширини. Цю смугу взяти за один кінець вказівним і великим пальцем і підійти до дерева. Якщо нижній кінець фольги буде відхилятися до дерева, значить воно має відсмоктуючі властивості, якщо навпаки - то підживлюючі.

 

ДОЛІКАРСЬКА ДОПОМОГА ВІД ЗУБНОГО БОЛЮ

 

Деякі народні засоби від зубного болю:

 

Полощуть рот настойкою кореня аїра болотяного, настоєм трави полину лікарського (30 г сировини на 400 мл окропу), відваром коріння терену (5 г сировини на 200 мл окропу, кип’ятять 15 хв), відваром дубової кори (1 ст. л сировини на склянку води, варять 10 хв).

 

Натирати ясна соком подорожника або споліскувати рот настойкою з нього.

 

Покласти на хворий зуб шматочок кінського щавлю.

 

Покласти до дірки в зубі ягоду черемхи, але тримати їх довго в роті не можна - зуби починають кришитися.

 

Дрібно нарізати часник, загорнути в марлю і прив’язати до зап’ястя лівої руки, якщо зуб болить з правого боку, і навпаки - якщо з лівого боку. Тримати не більше 20 хвилин.

 

Дрібно нарізати шматочок цибулі, загорнути в марлю і покласти до вуха, на протилежному від хворого зуба боці.

 

Прив’язати нижче потилиці компрес із тертого хрону або гірчиці.

 

Для відновлення міцності ясен треба з’їдати хоча б один зубчик часнику.

 

Можна використати для зняття зубного болю суміш солі, часнику і цибулі. З часнику і цибулі приготуйте кашку, додайте до неї сіль (все взяти в рівних частинах), добре перемішайте. На дно зубної порожнини покладіть суміш, зверху прикривши ватним тампоном. Сіль сприяє зняттю запалення, а в цибулі й часнику є сильні фітонциди, що вбивають бактерії.

 

Втамовує зубний біль і настоянка квітів волошки (чайна ложка на 200 мл окропу), а також відвар кори черемхи.

 

На хворе місце між яснами покласти шматок несоленого свинячого сала. Тримати 15 - 20 хвилин.

 

Викопайте молодий корінець деревію, подрібніть і покладіть в дірку хворого зуба. Через кілька хвилин біль в основному проходить.

 

У вухо зі сторони хворого зуба покласти корінь подорожника.

 

При появі флюсу прикладіть ззовні до щоки листок хрону. Він не тільки знімає біль, але й сприяє розсмоктуванню набряків.

 

Прекрасно зміцнює зуби жування гілочок хвойних дерев, дуба приблизно 2 - 4 хвилини.

 

Зубну пасту можна замінити деревним попелом з олією.

 

Із калгану можна також приготувати зубний порошок. Почищені таким порошком зуби зберігають блиск протягом двох-трьох днів. Порошок діє протизапально і оздоровлює ясна. Він є хорошим дезодорантом..

 

ЯК ЗАХИСТИТИСЬ ВІД КОМАХ

 

Комарі - істоти всюдисущі і набридають вони всім і всюди. Працездатність під час комариної навали різко падає. Усім укусам комариного пекла ми зобов’язанні жіночій половині комах, яка не може відкласти яйця , поки не нап’ється крові. Комарі самці - народ мирний, їхня їжа – квітковий нектар. А самка випиває крові вдвічі більше від своєї ваги, пролітаючи в пошуках жертви до 20 км.

 

Комарі – комахи сутінків, але в хмарну погоду активні й удень. Мряка в теплу погоду їм не завада, але при швидкості вітру 4 – 5 м/сек. Вже не літають. Укуси комарів не такі вже й безневинні, бо можуть занести в організм збудників різних захворювань: малярії, дирофілярозу, енцефаліту, туляремії, сибірської виразки - загалом їх понад два десятки. Якщо в мандрівці у вас закінчився рекламований репелент, або ви надаєте перевагу народним засобам можете використати нижчеподані поради.

 

Комарі не люблять запахів гвоздики та анісу. Аптечні нашатирні і валеріанові краплі не подобаються жадібним комахам. Відлякуючим засобом від комарів є дим багаття. Жменю коріння пирію закип’ятити 3 рази в 1,5 літри води і цим розчином вмиватися.

 

Найбільше комарів сідає на спітнілу шкіру, ніж на чисту і суху. “Улюблений” колір комарів - блакитний. Проти укусу комарів ефективний лимонний сік. Ним потрібно натерти відкриті місця тіла чи обличчя. На покусані місця можна прикласти компрес з натертої картоплі. Можна використати рожевий розчин марганцівки, одеколону, листя м’яти, черемухи. Сверблячку від укусів комарів можна заспокоїти розчином питної соди - половина чайної ложки на склянку води. Допоможе від укусів комарів і борний спирт, місце укусу можна змазати соком свіжої кропиви, або прикласти подорожник, попередньо видушивши сік.

 

До 30-40 мл будь-якого одеколону додати 5-10 крапель гвоздичної або анісової олії чи валеріанових капель. Захисна дія триває до 1 год. Якщо немає гвоздичної олії, можна використати відвар гвоздики, для цього 5 г гвоздики кип’ятять 15 хв. У склянці води, а потім 5-10 крапель відвару додають до 40- 50 мл одеколону.

 

До 30 г дитячого крему додати 5 крапель анісової або гвоздичної, лавандової або м’ятної ( можна ялицевої) олії.

 

До 30 мл трійного одеколону додати 10-15 крапель однієї з вищезгаданих олій.

 

5 г листя евкаліпту чи 10 г ромашки кип’ятити на водяній бані 15 хв. Коли охолоне, розвести 1:1 в закритому посуді.

 

В’єтнамський бальзам наполовину розмішують з кремом ( «Зірочка» вважається алергеном).

 

Щоб комарі і мошки не залітали в намет, можна помістити трохи камфори. ЇЇ випари відлякують комарів.

 

Щоб не кусали оси і бджоли можна нанести будь-який одеколон , у який додають трохи м’ятної олії або м’ятних крапель ( 5-10 крапель на 40-50 мл одеколону). Цей засіб діє 1 год.

 

Біль від укусу ос і бджіл знімають настойкою календули, а також соком кульбаби, чистотілу. Зелена цибуля-порей знімає біль від укусів бджоли, ґедзя, якщо потерти нею покусані місця. Проти бджолиного укусу є такий народний засіб: свіжі листочки петрушки, потрібно розім’яти руками і прикласти до місця укусу. На місце укусу бджоли прикладіть холодний металевий предмет - лезо ножа, наприклад. Пухлини не буде. До місця укусу прикладають кусочок цукру. Якщо потерти тіло мелісою, то не кусатимуть бджоли. До місця укусу бджоли, оси прикладають рушник змочений в холодній воді. За укусів мурашок, ос, шершнів для місцевого лікування застосовують примочки з 9 % розчином оцту. Якщо вкусила бджола чи оса то перш за все треба вийняти жало, а потім ужалене місце потерти зубчиком часнику, чи змазати сумішшю солі і меду. Також при цих укусах використовують ріпчасту цибулю, розрізану навпіл - прикладати до місця укусу, розтерті листя м’яти перцевої, кульбаби, настій гіркого полину (1:10), квіти розтерті пижма, свіжий сік квітів календули. Індійський рецепт: потрібно пожувати часник, потім прикласти масу до місця укусу і перев’язати. Тримати до 20 хвилин. В даному випадку цілющі властивості часнику доповнюють цілющі властивості слини людини. Місце укусу бджоли чи оси можна промити 3-4 рази слабким розчином ультрамаринової синьки.

 

Укуси ос, бджіл, шершнів і джмелів можуть людям з алергічною реакцією викликати анафілактичний шок.

Мандри Україною. Гори і ліси, річки та озера, замки й монастирі, міста і села. Карпати та Полісся. Галичина й Волинь. Тернопіль і Тернопільщина. Туризм, походи, захоплення. Будні і свята. Спогади і враження.
Творчі креації. Те, що хотілося б побачити, а також і те, що бачимо щодня, але не звертаємо уваги.
Mandry.At.Ua - Мандруй Разом із Нами!

При будь-якому використанні матеріалів сайту, посилання на mandry.at.ua є обов'язковим!

 

...Мандри... - Мандруй Разом із Нами!

НАЦІОНАЛЬНИЙ АЛЬЯНС