Главная » »

20:50:04
Бувають такі міста, в які ти закохуєшся з самого сходження на перон. Ти ніби відчуваєш запах міста, те, чим воно живе, його енергетику. Коли вперше потрапляєш в Івано-Франківськ, дійсно закохуєшся, особливо, коли проходиш через вокзал і бачиш саму його споруду, яка побудована ще в 1899 році.


Колегіальний костел Пресвятої Діви Марії, фото з (с) sumno.com

Чомусь, зазвичай, більшість міст, в які потрапляєш вперше зустрічають дощем, чи дуже хмарною погодою. Здається, що вони випробовують, показуються такими, якими є, без усіляких прикрас сонячного світла, чи відбивання променів від дахів церков та соборів. На перший погляд здається, що у цьому місті все маленьке. Вулиці набагато вужчі, ніж ті, до яких ми звикла, усі кафе і кнайпи розраховані приблизно на 20 людей, магазинчики мають лише один невеличний зал.

А ще, це місто мистецтва. Ні для кого не секрет, що в Івано-Франківську народились Юрій Андрухович, співачка Лама, Василь Вірастюк, гурт «Паркалаба». Крім того, в центрі міста на кожному кроці є мистецькі крамниці. Там можна знайти будь-який витвір на ваш смак: від маленьких подарункових сувенірів-магнітів до вишитої в місцевому стилі сорочки. Також, в деяких з них вас можуть навчити певному виду мистецтва, провівши майстер-клас. Щороку в місті відбувається міжнародний ковальський фестиваль «Свято ковалів», а одну фігуру, виготовлену спільними зусиллями, дарують місту. Тому, часом, гуляючи Івано–Франківськом, можна побачити химерну квітку чи фото рамку, або навіть дерево з гойдалкою з металу.

У місті багато відомих пам’яток архітектури, які гармонійно поєднуються з сучасними будівлями банків чи інших установ. Всі будинки в центрі міста кольорові. І звичайно ж, однією з найцікавіших прикрас міста є співаючий фонтан, який ще й світиться різними кольорами вночі.

В Івано-Франківську протікає річка Бистриця, тому у дуже спекотну пору можна гарно відпочити на її березі, милуючись яскраво-синьою водою.

У місті працює два великих кінотеатри: «Люм’єр», та «Космос», в другому показують фільми з 3D ефектами. В обох діють гарні кафе. Також, якщо ви хочете посмакувати кавою, раджу завітати в кав’ярню «Відень», що знаходиться на Вічевому майдані. Гарна атмосфера, хороше обслуговування і чудова кава вас не розчарують.

Якщо ж ви любите мистецькі заходи, альтернативну музику, то раджу завітати у арт-кафе «Химера» (вулиця Чорновола,24). Меню на будь-який смак, гарний модерний дизайн, цікаві люди і дійства.

Також колоритним є бар «Бункер», зроблений у стилі схованки УПА. Карти на стінах, старі фото, атрибути упівців, зброя, а також українська повстанська музика залишать приємні спогади.

Щоразу повертаючись у це дивне, повне світла і щастя місто, відчуваюєш, що тут вже давно живе частинка тебе, щось рідне і до болю знайоме. Це одне з міст України, від якого завмирає дихання, і де ти відчуваєш себе щасливим. До того ж, за рейтингом найкращих міст воно посіло третє, поступившись Харкову та Києву.

Взято з: (c) p-p.com.ua


Спонсор публікації: овощные салаты, салаты из яиц, салаты из овощей, оливье, мозаика. = Сайт самых вкуссных рецептов, соусы, салаты, выпечка, десерты, закуски, напитки, коктейли, видеорецепты и многое другое!
Категория: Статті | Просмотров: 2034 | Добавил: eR-man | Теги: місто мрії, Франківськ, Станіслав, Станіславів, Stanislau, Івано-Франківськ, Stanisławów, Ivano-Frankivsk, Станиславів | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]