Главная » »

01:30:56
Жоден мандрівник не знає, коли він повернеться з мандрів...
(академік Євгена Лазаренко, 1970 р.)

Ви не замислювалися, чому люди подорожують, чому намагаються провести відпустку не вдома, намагаються поїхати куди-небудь?

Крім банальних причин: втекти від метушні, змінити картинку перед очима, побачити чергову прадавню руїну, є ще й глибші причини, але про це пізніше. Зрозуміло, що зміна оточення теж річ корисна - нові враження, емоції і все таке. Адже кажуть, щоб прийняти вірне рішення, потрібно на якийсь час відволіктися від досягнення поставленого завдання і зайнятися чимось іншим. А де, як не в подорожі, ми можемо повністю переключити увагу на щось абсолютно нове і для нас незвичне?

Мандрівники, Чорногора, липень 2011, (с) eR-man. Nichvydy TEAM


Але якщо заглибитися - подорожі це великий урок, приголомшлива можливість не тільки дуже багато чого зрозуміти, а й дуже багато чому навчитися, швидше і ефективніше змінитися на краще! Я тільки недавно поглянула на подорожі з цього боку, і це спостереження мене досить сильно здивувало. Під час будь-якої мандрівки ми, можливо навіть самі того не помічаючи, проходимо таку безліч уроків, стільки вчимося!.. І я маю на увазі не тільки вивчення місцевої культури та пам'яток, іноземної мови та етикету, я швидше кажу про особистісне зростання, як би голосно це не звучало. Адже в будь-якій поїздці, так чи інакше, доводиться долати себе і свої страхи, вчитись швидко приймати рішення і орієнтуватися на місці, підлаштовуватися під обставини і нові умови, розвивати спритність і в деяких випадках завзятість.

Також для саморозвитку людині бажано іноді здійснювати вихід із зони комфорту і спеціально поміщати себе в незвичні умови. Наприклад, ними можуть бути туристичні походи, подорожі автостопом, відпочинок з наметом, ну або те, що незвично особисто вам у вашому повсякденному відпочинку. Причому таке можна практикувати не тільки в плані відпочинку, але і в звичайному житті. Дуже корисно, усвідомлення часом приголомшливі в голову приходять, мабуть тому що мозок заклинює на таких змінах і непотрібна круговерть думок відходить убік, звільняючи місце для дійсно важливого.

Є ще така річ, як Веди, і там теж є теорія про те, чому людям потрібно мандрувати. Стверджувати правдивість не буду, але сенс у цьому є. Існує чотири типи прояву особистості, і для того, щоб відчути та пізнати життя, а також свою сутність найбільш повно, слід спробувати себе у всіх цих чотирьох іпостасях. Однією з яких якраз і є мандрівник.

Вийшла ціла ода подорожам. Зрозуміло, що саморозвиватись можна і вдома. Але погодьтеся, що в подорожі куди цікавіше! А головне - ефективніше, адже діватись-то нікуди!

Так, і найголовніше, не варто забувати, що мандрівки - це всього лише частина життя, і не варто тільки на них зациклюватися.

P.S. А чому подорожуєте ви? І чому люди подорожують, і навіщо, як думаєте?

Geleowife, life-trip.ru


Категория: Статті | Просмотров: 6343 | Добавил: Li-radyga | Теги: філософія, подорож, мандри, зміна буденності, новий погляд, психологія мандрів, психологія, філософія мандрів, думки, веди | Рейтинг: 5.0/4
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]