Четвер
02.05.2024
20:38:13
Рідною мовою
Форма входу
Категорії розділу
Мапи, схеми [6]
Книги [78]
Аудіо [1]
Відео [1]
Софт [1]
Документація [3]
Пошук

Користувальницький пошук
Теґи

Aenean elementum facilisis

Словник карпатських назв

Топоніміка ...</a></p>  <p><a href=Читать

Aenean elementum facilisis

Про майбутнє...

Вірус...Читать

Aenean elementum facilisis

Жаргон по-тернопільськи [шматок ТУСи]

В часи, коли Інтернет був лише для "обраних

Читать

Рекляма
Трохи гумору


Найкращі анекдоти щодня!
Надворі
погода Ternopil прогноз погоди на 5 днів

Погода в інших містах
Колєґи
KАРПАТИ.INFO - Все про відпочинок в Kарпатах Українські традиції
Пиши українською Справочник отдыха в Карпатах
Поиск проживания Карпаты Благотворительная организация «СИЯНИЕ НАДЕЖДЫ»
Конюхів

Центр активного відпочинку та спорту
ЕКСТРЕМАЛ

Путешествия и отдых - каталог сайтов
Я радий, що я українець!

Ціла банда колєг
Отримай бонус!

Ви можете отримати Бонус у розмірі 0,01-0,10 WMR на гаманець 1 раз на добу

Гаманець
Код Захисний код

Бонус наданий сервісом www.wmcasher.ru


БІЛЬШЕ БОНУСІВ!
Лічильники
Экстремальный портал VVV.RU
статистика
Счетчик PR и тиц
Виды отдыха Пеший туризм
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

...Мандри...

Каталог файлів

Головна » Файли » Документація

Типові навчальні плани та програми курсу “Спортивний туризм”
[ ] 22.09.2009, 19:00:00
Затверджено постановою Президії
Федерації спортивного туризму України
від 22 грудня 2002р., протокол № 4, п. № 6


ТИПОВІ НАВЧАЛЬНІ ПЛАНИ ТА ПРОГРАМИ КУРСУ “СПОРТИВНИЙ ТУРИЗМ”
ДЛЯ ПІДГОТОВКИ КАДРІВ З ОРГАНІЗАЦІЇТА ПРОВЕДЕННЯ ТУРИСТСЬКИХ СПОРТИВНИХ ПОХОДІВ


ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

Типові навчальні плани та програми курсу “Спортивний туризм” для підготовки кадрів з організації та проведення туристських спортивних походів розроблені відповідно до “Положення про систему підготовки кадрів спортивного туризму”, затвердженого Виконкомом Федерації спортивного туризму України (далі - Федерація) від 11.03.2002 року, протокол № 18, п.2.

Завдання курсу – надати слухачам знання, вміння та навички, необхідні для:

- роботи з туристською групою в умовах природного середовища на маршрутах різної категорії складності з урахуванням вікових, фізичних та інших особливостей учасників;
- забезпечення безпеки туристських заходів;
- підготовки людини до виживання в складних та екстремальних природних ситуаціях.

Типові навчальні плани та програми розроблені для всіх категорій кадрів спортивного туризму, але для початкового рівня підготовки навчальні плани та програми деталізовані у вигляді окремих положень для перших двох за рівнем підготовки категорій кадрів спортивного туризму. Це “Положення про організатора спортивного туризму” та “Положення про інструктора дитячо-юнацького туризму”, затверджені Президією Федерації 15.06.2002р. Підготовка цих уніфікованих положень здійснена з метою забезпечення єдиних вимог до рівня знань, вмінь та навичок цих найбільш масових категорій кадрів спортивного туризму та з урахуванням специфіки їх подальшої роботи в клубах, колективах фізичної культури підприємств, установ і організацій, навчальних закладах освіти переважно з учнівською та студентською молоддю.

Випускники усіх рівнів підготовки кадрів спортивного туризму повинні пройти навчання за відповідними типовими навчальними планами і програмами та набути знання, вміння і навички, необхідні для здійснення безпечного проходження спортивного походу, категорія складності якого повинна відповідати рівню їх туристської підготовки: базовий рівень – походи ІІ-ІІІ категорій складності (к.с.), спеціалізований – IV-V к.с., вищий – V(VI) к.с. Тривалість навчально-тренувального походу, а відповідно і кількість годин, що плануються на похід, залежить від його категорії складності. У навчальному плані розрахунок годин на навчально-тренувальні походи проведено виходячи із 8 годин на один день походу. При цьому враховувалася мінімальна нормативна тривалість походу, яка становить: для походів ІІ к.с. – 8 днів, ІІІ к.с. – 10 днів, IV к.с. – 13 днів, V к.с. – 16 днів, VI к.с. – 20 днів, а також те, що нормативна тривалість може зростати за рахунок днів активного відпочинку. Укладачі програм вважають, що може бути рекомендована наступна тривалість днів активного відпочинку у походах різної складності: для походів І – ІІІ к.с. – 1 день, IV – V к.с. - 2 дні, VI к.с. - 3 дні.

Приклад: розрахунок годин навчального плану для навчально-тренувальних походів ІІ та ІІІ к.с.:

- для походу ІІ к.с.: загальна сума годин = (8 дн.+1 дн.) х 8год. = 72год.;
- для походу ІІІ к.с.: загальна сума годин = (10дн.+1 дн.)х8год.= 88 год.

Окрім підготовки до участі у туристських спортивних походах, навчальні плани і програми передбачають оволодіння слухачами ще й іншими знаннями та вміннями для організації та проведення різноманітних туристських масових заходів.

Загальний рівень підготовки окремих категорій кадрів спортивного туризму за підсумками навчання повинен надати їм можливість здійснювати наступну роботу:

- організатори спортивного туризму: вміти планувати та проводити роботу туристських секцій та клубів в колективах закладів освіти та за місцем проживання, організовувати та проводити масові некатегорійні спортивні туристські походи, вести заняття в туристських та краєзнавчих гуртках;
- інструктори спортивного туризму всіх рівнів підготовки: вміти якісно виконувати функції організатора туристських заходів районного і міського масштабів, готувати кадри на відповідному рівні навчання, виконувати обов’язки штатних інструкторів з туризму туристських закладів та педагогів-організаторів закладів освіти та за місцем проживання за туристсько-краєзнавчим напрямом;
- старший інструктор спортивного туризму: вміти організовувати та проводити туристські заходи регіонального масштабу, вести підготовку інструкторів спортивного туризму, розробляти методичні посібники та рекомендації відповідної тематики;
- інструктор спортивного туризму міжнародного класу: вміти проводити навчальні заходи всіх рівнів підготовки, туристські заходи національного та міжнародного масштабів, а також здійснювати іншу діяльність, спрямовану на подальший розвиток спортивного туризму.

______________

Типові навчальні плани та програми курсу “Спортивний туризм” для підготовки кадрів з організації та проведення туристських спортивних походів підготовлено комісією з підготовки та підвищення кваліфікації кадрів Федерації спортивного туризму України під керівництва віце-президента Федерації Соколова В.А.

Скачати у форматі .doc

Категорія: Документація | Додав: asket | Теги: Спортивний туризм, навчальні плани
Переглядів: 1539 | Завантажень: 24 | Рейтинг: 5.0/1 |



Всього коментарів: 0
Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Мандри Україною. Гори і ліси, річки та озера, замки й монастирі, міста і села. Карпати та Полісся. Галичина й Волинь. Тернопіль і Тернопільщина. Туризм, походи, захоплення. Будні і свята. Спогади і враження.
Творчі креації. Те, що хотілося б побачити, а також і те, що бачимо щодня, але не звертаємо уваги.
Mandry.At.Ua - Мандруй Разом із Нами!

При будь-якому використанні матеріалів сайту, посилання на mandry.at.ua є обов'язковим!