Главная » »

22:46:13
Одного разу я сходив в туристичний похід ... І, повернувшись додому зрозумів, що я стільки згаяв у своєму житті... Пляжний відпочинок став нецікавий зовсім. Тепер у відпустку, або в вихідні тільки з наметом, в гори, на море, на озеро. Знайшлися в результаті і друзі, і компанія, з якими можна кудись поїхати. Тепер мені зовсім не зрозуміло, як може бути цікаво лежати "тюленем" тиждень на пляжі, посмоктуючи пиво. Я ніби теж не фанат тягання наплічника, тому ходжу без фанатизму. Але в мене-то природа, естетика, ліси, чисті вода і повітря, а у пляжників що? Кафе, та бари. Але гаразд, тут, як кажуть, кожному своє. Хоча спочатку, мені теж був абсолютно незрозумілий цей «вид людей» - туристи. Як так можна без зручностей, та з важкою ношею за спиною? Але варто було тільки спробувати... і все.

В поході... (с) traveller.com.ua

Після того, як скупаєшся у гірських річках, залізеш на вершину гори, оглянеш з висоти навколишні обрії, вже не захочеться їхати просто на пляж, в all inclusive, нарощувати ще один шар жиру, витративши при цьому гроші. Після подібного відпочинку залишається відчуття, ніби тебе надули. Начебто їздив, а ніби й не відпочив, і враження тьмяні.

Гірські краєвиди подобаються кожному другому, і їх можна побачити практично безкоштовно. Адже основне в будь-якій подорожі - це враження, за ними їде людина у відпустку. Для нервової системи просто необхідно змінити оточення, змінити ритм життя, бажано ще й здоров'я набратися. І де, як не в туристичному поході все це можна отримати. Для людей зовсім не підготовлених, цілком підходящим варіантом може бути проживання в наметі (або невеликому будиночку) в гірському районі, із щоденними прогулянками по околицях. Не секрет, що саме на природі, людина отримує заряд енергії на весь рік вперед. І, швидше за все тому, у вихідні, люди утікають з мегаполісів геть від всього штучного, за ковтком свіжого повітря на природу, до чистої води річок, до шелесту зелених лісів. Парадокс, але для багатьох навіть «побухати» приємніше на галявинці в ліску.

Крім усього іншого, вивів для себе коефіцієнт - якийсь ккд відпочинку,так-би мовити. Задоволення, яке отримуєш, по відношенню до витрачених коштів. Виявилося, що для мене цей самий ККД, найбільш високий в туристичному поході. Особливо в поході у гори. Витрати тільки на транспорт і їжу (спорядження зазвичай купується один раз, і протягом декількох сезонів не змінюється). Виходить, що при мінімальних витратах, максимум задоволення.

Те саме можна сказати і про подорож автостопом: мінімальні витрати на транспорт, а вже пригода. Правда не завжди це зручно, тому суміщення автостопу з поїздами та літаками, більш гнучкий спосіб пересування.

Розуміючи скільки коштує подорож, і скільки буде отримано задоволення, декілька разів подумаєш, чи є сенс платити за той чи інший тур. Або-ж простіше сходити в туристичний похід, нехай навіть по сусідній області, чи проїхатись машиною по Україні чи Європі. Питання про накопичення коштів на відпочинок, теж іде на другий план, так як самостійні подорожі, а тим паче туристичні походи з проживанням у наметі, набагато дешевші.

P.S. Як виявилося надалі, туристичні походи це не просто інший тип відпочинку, вони і стиль життя змінюють.

Geleosan, life-trip.ru
Категория: Статті | Просмотров: 1722 | Добавил: Li-radyga | Теги: туристичний похід, походи, туризм, філософія туризму, відпочинок, стиль, ККД, стиль життя, похід, мандри | Рейтинг: 5.0/3
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]