Похід це подорож в царство дикої природи, на побачення з горами, лісами, річками, озерами. Зі всім тим, чого вже давно немає серед галасливих міст. Похід це можливість знайти нове коло спілкування, адже в похід йде команда, і команда повертається з нього!
Миті з життя міста. Те, повз що ви пройшли і не помітили. Або забули. Або бачите щодня, і воно Вам 100 раз не треба. Або.. Зрештою, розпочинаємо серію фото-розповідей "Цікавий Тернопіль"
Крім намета та спальника існує багато інших речей, які знадобляться туристу у поході.
На кожен відпочинок знайдуються бажаючі. Одні люблять комфорт готельних номерів та вишукані страви у ресторанах, інші – аскетизм наметів та їжу з присмаком диму. Якщо на санаторний відпочинок зібратися легко, то для стоянки дикуном на морі, у горах, на березі річки чи у лісі знадобиться значно більше речей. Порада для тих, хто тільки починає ставати на стежку активного відпочинку, - складайте список речей, які необхідно взяти з собою. З часом у вас накопичеться досвід, який дозволить збиратися швидко та якісно без нього. В першу подбайте про своє житло. Намет, спальник та каремат – найнеобхідніші речі. Намет обов’язково повинен мати захист від дощу, навіть якщо за всіма прогнозами передбачається ясна погода. Врятуватися від калюж у похідній хатинці можна двома способами: або придбати більш дорогий та надійний намет з тентом, або ж натягнути целофан на звичайний, що складається з одного шару тканини. У такому разі знадобляться засоби кріплення, як то прищіпки, мотузки чи гумові стрічки, однак сильний вітер така конструкція витримує рідко. У спальника два важливих параметри: його вага (чим більше він важить, тим важче буде нести) та температура, на яку він розрахований (влітку це має не дуже велике значення).
Каремат або ж килимок, який стелиться під спальник у наметі, не пропускає холоду від землі та допоможе зберегти нирки від охолодження. Обов’язково візьміть теплий одяг, кілька пар шкарпеток, куртку та дощовик, адже погода може бути мінливою.
Важливими є речі, які допоможуть у приготуванні їжі. Посуд потрібно брати легкий та міцний. Ніякого скла та порцеляни. Найкраще брати столові прибори з алюмінію, дерева чи міцної пластмаси. Не варто брати виделку, келишок чи мілку тарілку на друге. Адже все це збільшить кількість речей та вагу, яку доведеться нести на власних плечах. Казанок повинен мати ручку, щоб його можна було чіпляти над вогнищем. Якщо знайти казанок не вдалося, його можна зробити власноруч, прикрутивши до кастрюлі ручку із міцного дроту. Сірники беріть у великій кількості.
Їх слід зберігати у різних місцях, обмотавши деякі пачки у целофан. Не завадить кілька таблеток сухого спирту, який допоможе розпалити вогонь після дощу. Кількість харчів, зокрема круп, консерв, чаю, цукру, визначайте в залежності від тривалості походів. Не набирайте кілограми гречки та рису, як показує практика, крупи завжди залишаються. Для тижневого походу доцільно насушити сухарів, бо хліб може зіпсуватися. В мандрівках часто хочеться чогось смачненького, тому можна взяти варення (попередньо переливши його у пластмасові пляшки), згущівку, печиво та цукерки. У список потрібних речей також увійдуть ліхтарик, пилка чи сокира, аптечка. І наостанок не забудьте про великий та зручний рюкзак, обладнаний системою поясів та лямок, яка зробить носіння великої ваги більш комфортним та легким. Не беріть сумок та пакетів, якщо вам доведеться добиратися не власним транспортом, а поїздами, автобусами та особливо пішки.
Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі. [ Реєстрація | Вхід ]
Мандри Україною. Гори і ліси, річки та озера, замки й монастирі, міста і села. Карпати та Полісся. Галичина й Волинь. Тернопіль і Тернопільщина. Туризм, походи, захоплення. Будні і свята. Спогади і враження.
Творчі креації. Те, що хотілося б побачити, а також і те, що бачимо щодня, але не звертаємо уваги.
Mandry.At.Ua - Мандруй Разом із Нами!
При будь-якому використанні матеріалів сайту, посилання на mandry.at.ua є обов'язковим!